הגלריות

שוחרי אמנות יקרים,

שעות פתיחת הגלריות:

יום א' 10:00-19:00 | יום ב' 10:00-16:00
יום ג' 10:00-19:00  | יום ה' 10:00-19:00
יום ו' 09:00-12:00  | שבת 11:00-13:00
 
ימי ד' הגלריות סגורות!
              

מפגש בין אוצרת לאמן הוליד שיחה מתמשכת על נרטיבים מרכזיים בתולדות האמנות.
שישה מפגשים | ימי רביעי | 20:00

הגלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה היא חלל תצוגה מוזיאלי, שבו מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמנים מהשורה הראשונה בשדה האמנות בישראל. בגלריה, מתקיימים אירועי פתיחה, מפגשי שיח גלריה וערבי עיון שעוסקים בסוגיות אמנותיות, חברתיות, תרבותיות ופוליטיות. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש.

אוצרת ראשית: מיכל שכנאי יעקבי.

עסק משפחתי | ורד נסים וטל שוחט


התערוכה עסק משפחתי בוחנת היבטים תרבותיים ואישיים המתגלים דרך מארג של יחסים משפחתיים. האמניות, ורד נסים וטל שוחט, שתיהן בָּנות למשפחות מזרחיות, חוקרות בעבודותיהן, כל אחת בדרכה, שאלות של זהות, של מגדר, של פערים תרבותיים, חברתיים וכלכליים, ערכי משפחה ועוד. אצל שתיהן, ההורים מהווים דמויות מרכזיות ביצירה ונוטלים בה חלק בלתי נפרד. מערכות היחסים המוצגות בעבודתן משמשות כמצע להקשרים רחבים יותר.

אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי

ורד ניסים - עסק משםחתי

ורד נסים, החולמים, תצלום צבע, 2014

שרון

טל שוחט, מונה בשמלה שחורה, הדפסת צבע, 2017

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה

פינה בעולם | יעל דרייזן רבו

דרייזין רבו מציירת טקסים קטנים של יומיום: ארוחת בוקר של תינוק ואמו המתבוננת בו, מפגש נשים הספונות בתוך חדר, אישה הרה המספרת את בן זוגה על מרפסת ביתם. הטקסים הללו, המסגירים פעולות פשוטות ומוכרות מתורגמים לכתמי צבע ולצורות ומעוררים סקרנות ומסתורין. "בפעולת הציור אני מביטה בלב ההתרחשות אשר פעמים רבות יכולה להיות עדינה או רגשית בלבד. זאת, תוך מתן דגש על מה שבין היומיומי לרוחני- טקסי", מסבירה הציירת.
אוצרת: שחר מרנין-דיסטלפלד

גלריית הקומה העליונה

גלריית הקומה העליונה במרכז ההנצחה מקדמת אמנים מקומיים ומציגה בעיקר תערוכות פרי יצירתם של תושבי טבעון, חיפה והעמק. בגלריה מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, במגוון נושאים, סוגות וטכניקות יצירה. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש. אוצרת ראשית: ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד.

שרי אורבך

שרי גילמן אורבך מצלמת בעלי חיים ברגעים מפתיעים. היא מתבוננת בהם בסקרנות כמבקשת גם מאיתנו להכיר בכוחם ובייחודיותם של הקרנף, השועל והדב. בין אם הם כאן באזורנו ובין אם הם אי שם, בתערוכה כולם נפגשים כדי להזכיר לנו שאנו לא לבד על הכדור. יגאל רוזנבלט מפסל בחומרים שונים ובחפצים וכלים מוכנים בעלי חיים. באבחנות דקות ולעיתים אף הומוריסטיות הוא מתאר פרפר באופן, נבתן המחפש מזון וצפרדע דרוכה.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (3)

יגאל רוזנבלט מפסל בחומרים שונים ובחפצים וכלים מוכנים בעלי חיים. באבחנות דקות ולעיתים אף הומוריסטיות הוא מתאר פרפר באופן, נבתן המחפש מזון וצפרדע דרוכה
פתיחת התערוכה: 21.11.21
נעילת התערוכה: 1.1.22

הגלריה במגדל המים

מגדל המים ההיסטורי של טבעון משמש גם הוא חלל מוזיאלי לתערוכות, מופעי פרפורמנס ואירועים. תכנית הרזידנסי במגדל מאפשרת לאמנים, מטבעון ומחוצה לה, יצירת עבודות המותאמות לחלל הייחודי.

שולי הפנינים לאתר
דילוג לתוכן