הגלריות

שוחרי אמנות יקרים,

שעות פתיחת הגלריות:

יום א' 10:00-19:00 | יום ב' 10:00-16:00
יום ג' 10:00-19:00  | יום ה' 10:00-19:00
יום ו' 09:00-12:00  | שבת 11:00-13:00
 
ימי ד' הגלריות סגורות!
              

חדש!

מפגש בין אוצרת לאמן הוליד שיחה מתמשכת על נרטיבים מרכזיים בתולדות האמנות.
שישה מפגשים | ימי רביעי | 20:00

הגלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה היא חלל תצוגה מוזיאלי, שבו מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמנים מהשורה הראשונה בשדה האמנות בישראל. בגלריה, מתקיימים אירועי פתיחה, מפגשי שיח גלריה וערבי עיון שעוסקים בסוגיות אמנותיות, חברתיות, תרבותיות ופוליטיות. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש.

אוצרת ראשית: מיכל שכנאי יעקבי.

הגלריה לאמנות ישראלית בשיתוף המכון לאמנות ומרכז ק.מ.ה במכללת אורנים מציגים:

סטודיו

במשך שנה נפגשו באורנים אחת לחודש, קבוצת נשים אמניות שביקשו להחליף את בדידות הסטודיו במעגל תמיכה המרחיב ומעצים את תהליך היצירה שלהן. במסגרת המפגשים חידדנו וחיזקנו את מושג הסטודיו בחיינו, העמקנו בתהליכי היצירה האישיים, למדנו על שדה האמנות וכיצד הוא מתנהל, התנסינו בכתיבה על עבודות, ראינו, חווינו, שיתפנו וביררנו ביחד סוגיות אמנותיות שונות. עם סיומה של שנה ותחילתה של שנה חדשה, תערוכה זאת מציגה את פירות התהליכים האישיים של האמניות המשתתפות.

התערוכה בגלריה של מרכז ההנצחה בשיתוף עם המכון לאמנות ולימודי החוץ במכללת אורנים.

מציגות: ענת אלון, שרון בויום כהן, פנינה לביא בן-דניאל, תרצה ולנטיין, סימה לוין, סילביה מילגיר, דליה פונדק, יפה קורנט, מריאנה קורול, שרה רום, יהודית ריבקו.

מנחה ואוצרת: מיכל שכנאי יעקבי

פתיחת התערוכה:
שישי, 17.9.21 | 11:00

נעילת התערוכה:
שבת 16.10.21

ריבוי הדפס

אמניות מסדנת ההדפס ע"ש אריה רוטמן במכללת אורנים, טבעון

מציגות: אילת גנוסר כהן, אלינור רותם, אסתי קולטון, חוה לו-יון, חיה ויסהוז, מיכל בלייר, סימה לוין, נחמה באר, פנינה לביא בן דניאל, רחל אהרון, שולי אגוזי, שלומית אתגר.

פתיחת התערוכה:
שישי, 17.9.21 | 12:00

נעילת התערוכה:
שבת 16.10.21

גלריית הקומה העליונה

גלריית הקומה העליונה במרכז ההנצחה מקדמת אמנים מקומיים ומציגה בעיקר תערוכות פרי יצירתם של תושבי טבעון, חיפה והעמק. בגלריה מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, במגוון נושאים, סוגות וטכניקות יצירה. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש. אוצרת ראשית: ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד.

טלי לב 1

טלי לב, ילידת 1935, חיה ויוצרת בכפר ביל"ו.


מתוך שחור העננים, שעטפו את טלי לאחר שאיבדה את בעלה תא"ל זוריק לב במלחמת יום הכיפורים, ושנתיים לאחר מכן את בנה אודי, הפציעה הקשת. הקשת אינה נראית בציורים, אולם היא מתגלמת בעצם הציור עצמו. ההחלטה למלא את חייה ואת חיי ילדיה במשמעות הנובעת מן היצירה, היא הקשת בענן. הציורים סוערים בצבעים ובצורות, אינם משועבדים לחיקוי המציאות כי אם בוראים מרחבים דמיוניים, המחברים בין שמים, אדמה וים.

אוצרת: שחר מרנין- דיסטלפלד

טלי לב 2

פתיחת התערוכה:
שישי, 17.9.21 | 11:00

נעילת התערוכה: 13.11.21

הגלריה במגדל המים

מגדל המים ההיסטורי של טבעון משמש גם הוא חלל מוזיאלי לתערוכות, מופעי פרפורמנס ואירועים. תכנית הרזידנסי במגדל מאפשרת לאמנים, מטבעון ומחוצה לה, יצירת עבודות המותאמות לחלל הייחודי.

שולי הפנינים לאתר

במסגרת תכנית הרזידנסי במגדל המים

מוזיקה עתיקה וחדשה מהדהדות יחד בחלל המופלא של מגדל המים. הרכב של 14 נגנים וזמרים מצלצלים באך ומקאם מזרחי, בארוק מוקדם ולאדינו, מוצרט וביורק.
ליקט והפיק: ירדן ארז

דילוג לתוכן