הגלריות

שוחרי אמנות יקרים,

שעות פתיחת הגלריות:

יום א' 10:00-19:00 | יום ב' 10:00-16:00
יום ג' 10:00-19:00  | יום ה' 10:00-19:00
יום ו' 09:00-12:00  | שבת 11:00-13:00
 
ימי ד' הגלריות סגורות!
              

תערוכה חדשה בגלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה היא חלל תצוגה מוזיאלי, שבו מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמנים מהשורה הראשונה בשדה האמנות בישראל. בגלריה, מתקיימים אירועי פתיחה, מפגשי שיח גלריה וערבי עיון שעוסקים בסוגיות אמנותיות, חברתיות, תרבותיות ופוליטיות. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש.

אוצרת ראשית: מיכל שכנאי יעקבי.

בתערוכת היחיד שתיפתח בגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה בקרית טבעון, יוצג מקבץ רחב של עבודות שנוצרו במהלך ארבעים שנות יצירה. המקבץ הרחב מאפשר להתבונן בשפתו הציורית של אברמסון שהתפתחה לאורך השנים, ולעקוב אחר הסימנים המופיעים בעבודותיו שוב ושוב.
אברמסון, אמן ותיק ומוערך, מציג לראשונה תערוכה גדולה ומקיפה בצפון הארץ. זאת הזדמנות לפגוש פנים אל פנים בציורים שצייר משנות ה-80 ועד היום - ציורי שמן רחבי מימדים לצד עבודות נייר אינטימיות, כמו גם סדרות איקוניות כגון 1967, יחיעם, פרחי ארץ ישראל ועוד.
התערוכה בנויה כאינדקס ומאפשרת לעקוב אחר התפתחותן החזותית של הצורות של אברמסון וגלגוליהן.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (9)

ערב, שמן ואקריליק על בד, 2021


השפה הציורית של אברמסון נעה בין המופשט למקומי, בין עולם הציור לנגיעות של ה"כאן ועכשיו". בציוריו דרים יחדיו יסודות מופשטים ופיגורטיביים, חושניים ושכלתניים, ותחושת מתח תמידית מורגשת בין מרחבים של איזון לקריסה, בין מנוחה לחרדה קיומית.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (6)

צמחיית ארץ ישראל (לפי רות קופל), שמן ודפוס רשת על עיתון

גלריית הקומה העליונה

גלריית הקומה העליונה במרכז ההנצחה מקדמת אמנים מקומיים ומציגה בעיקר תערוכות פרי יצירתם של תושבי טבעון, חיפה והעמק. בגלריה מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, במגוון נושאים, סוגות וטכניקות יצירה. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש. אוצרת ראשית: ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (4)

בוב בוקוולד רושם ומצייר מוסיקאים בעת שירתם או נגינתם. המנגינה, שאינה נשמעת מועברת דרך הקווים והכתמים, ואנו הצופים מרגישים כי נקלענו לרגעים אינטימיים של צלילים.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (5)

פתיחת התערוכה: נדחתה
נעילת התערוכה: 12.2.22

הגלריה במגדל המים

מגדל המים ההיסטורי של טבעון משמש גם הוא חלל מוזיאלי לתערוכות, מופעי פרפורמנס ואירועים. תכנית הרזידנסי במגדל מאפשרת לאמנים, מטבעון ומחוצה לה, יצירת עבודות המותאמות לחלל הייחודי.

שולי הפנינים לאתר
דילוג לתוכן