הגלריות

שוחרי אמנות יקרים,

שעות פתיחת הגלריות:

יום א' 10:00-19:00 | יום ב' 10:00-16:00
יום ג' 10:00-19:00  | יום ה' 10:00-19:00
יום ו' 09:00-12:00  | שבת 11:00-13:00
 
ימי ד' הגלריות סגורות!

              

הגלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה היא חלל תצוגה מוזיאלי, שבו מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמנים מהשורה הראשונה בשדה האמנות בישראל. בגלריה, מתקיימים אירועי פתיחה, מפגשי שיח גלריה וערבי עיון שעוסקים בסוגיות אמנותיות, חברתיות, תרבותיות ופוליטיות. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש.

אוצרת ראשית: מיכל שכנאי יעקבי.

תערוכה 1

מצבור של חפצים קטנים, אפופי סוד - מעין קמעות, תלויים על קירות התכלת, בחדר הקטן בגלריה, עשוים מחומרים מצויים - אריגים, ניירות, חרוזים, מתכות שהתכלו, כמו גם לקטים מן הטבע, מהם מייצרת האמנית סוג של איקונות או קמיעות - לשמירה אישית, או קולקטיבית.
אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי

תערוכה 2

מגדלים-מגדלים, כעמודים המחברים בין ארץ לשמים, מתנשאים ברחבי הגלריה, מגדלי הספרים של ז'אק ז'אנו. ספרים וחלקי ספרים, מאוגדים ומחוזקים, כרצועות תפילין, ברצועות ברזל חלודות, שואפים כלפי מעלה - ישרים, או מעוקמים, יציבים או מטים לנפול. חלקם, כמגדלורים למגששים בדרך, מפיצים אור בראשם. על הרצפה, סביבם, פזורות אותיות-ברזל, כמו בקעו מן הספרים אל אוויר העולם - חומר טעון משמעות וצורה. חלקן מצטרפות כבר למילים. אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי

תערוכה +3

בתהליך עבודתה מלקטת האמנית חומרים שזמנם עבר: סבך של חוטי ברזל חלודים, פרחים נבולים, זיקית או פרפרים מיובשים, ציפור מתה, עצמות, ועוד. היא מניחה אותם להתבוננות על שולחנה בסטודיו, בונה קומפוזיציה, ומארגנת את "השחקנים" לרצפים חזותיים. לאחר מכן, כפי שנהגו בעבר חוקרי הטבע, היא רושמת אותם בקפדנות. בשפתה הייחודית היא מתרגמת את המסה של החומרים שליקטה לרצף של קווי דיו או עיפרון. וכך, ברישומם על הנייר, היא מאחדת ומחברת בין אוביקטים חיים ומתים, דוממים או צומחים.
אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי

גלריית הקומה העליונה

גלריית הקומה העליונה במרכז ההנצחה מקדמת אמנים מקומיים ומציגה בעיקר תערוכות פרי יצירתם של תושבי טבעון, חיפה והעמק. בגלריה מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, במגוון נושאים, סוגות וטכניקות יצירה. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש. אוצרת ראשית: ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (1)

תערוכה משותפת לאמנים:
רותי סגל וסאלח אלקרא


סגל המתגוררת בכרמל, חיפה ואלקרא המתגורר בדלית אל-כרמל מציירים שנים רבות את סביבתם - את נופי הכרמל.
בעוד שסגל מתבוננת על הנוף במבט נרחב ומבטאת אותו בצבעים עזים ובאקספרסיביות אלקרא מתבונן קרוב אל עצמי הפוגש בכותל הבית, אל הפרח בחצר.
אוצרת: שחר מרנין- דיסטלפלד
ציור: סאלח אלקרא

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב 300 גובה (2)

ציור: רותי סגל

הגלריה במגדל המים

מגדל המים ההיסטורי של טבעון משמש גם הוא חלל מוזיאלי לתערוכות, מופעי פרפורמנס ואירועים. תכנית הרזידנסי במגדל מאפשרת לאמנים, מטבעון ומחוצה לה, יצירת עבודות המותאמות לחלל הייחודי.

הספרייה ומרכז הנצחה בקרית טבעון

מגבירים את השקט

שמונה מוסיקאים מוכרים מהסצינה האקספרימנטלית יציגו עבודות סולו מקוריות לצד יצירת אנסמבל חדשה, כולן בדיאלוג עם מיצב אלקטרו-אקוסטי שעוצב במיוחד למגדל המים.
אוצרים: יפתח כדן ושירה לגמן

עומר שיזף - ספרייה ומרכז הנצחה בקרית טבעון

מדוזה במגדל

פסל אור עשוי פסי לד, של האמן עומר שיזף, נע מטה ומעלה בתוך המגדל כחיה קדמונית.
אוצרת: שירלי מרום

דילוג לתוכן