הגלריות

שוחרי אמנות יקרים,

לידיעתכם, ביום ראשון ושני, ערב וחג השבועות הגלריות יהיו סגורות.

הכניסה לביקור בגלריות על פי הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. נא להצטייד במסיכה! 


שעות פתיחת הגלריות:

יום א' 10:00-19:00 | יום ב' 10:00-16:00
יום ג' 10:00-19:00  | יום ה' 10:00-19:00
יום ו' 09:00-12:00  | שבת 11:00-13:00

שימו לב – בימי רביעי, הגלריות סגורות.
אתר עמוד לוח אירועים 600 רוחב 400 גובה (1)
אתר עמוד לוח אירועים 600 רוחב 400 גובה (5)

הגלריה לאמנות ישראלית

הגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה היא חלל תצוגה מוזיאלי, שבו מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמנים מהשורה הראשונה בשדה האמנות בישראל. בגלריה, מתקיימים אירועי פתיחה, מפגשי שיח גלריה וערבי עיון שעוסקים בסוגיות אמנותיות, חברתיות, תרבותיות ופוליטיות. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש.

אוצרת ראשית: מיכל שכנאי יעקבי.

אתר עמוד לוח אירועים 600 רוחב _ 400 גובה

פתיחת התערוכה: יום שישי, 9.4.21
בין השעות: 10:00-13:00
משתתפים: יהושע שוקה גלוטמן/ זהר טל ענבר /אבירו לילו / דוד סוסנובסקי/ אלי קופלביץ /משי קופלביץ /יוני שור/מרב שין בן-אלון
אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי
בתערוכה "מטען חורג" משתתפים אמנים שההתמודדות עם הטראומה הצבאית היא חלק מחווייתם האישית, בשר מבשרם - אם כלוחמים ששבו משדה הקרב, אם כאימהות ששלחו את בניהן למלחמה ואם כצאצאיהם של לוחמים שלקו בפוסט טראומה. 

בלי חולצה 1 (ש-ל), אנדרטת חטיבת הנגב, 28.3.17_resize

פתיחה ושיח גלריה באכסדרה: יום שישי 23.4 בין השעות 11:30-13:00
אמן: שי כנעני | אוצרת: מיכל בראור
בתערוכת הצילום שלו מציג שי כנעני שני גופי עבודה: האחד ״אני, אנדרטה״ והשני ״הקרנות״. שני גופי עבודה אלה נוצרו בנפרד ולכאורה נדמה כי הם שונים מאוד זה מזה. בגוף העבודה ״אני, אנדרטה״ בודק כנעני את גופו שלו ביחס למבנים המונומנטליים המסמלים את האופן שבו מדינת ישראל משמרת את זיכרון המאבקים המלחמתיים על קיומה ואת זכר הנופלים במאבקים אלו. בשנים האחרונות חרש כנעני את הארץ לאורכה ולרוחבה, במסע אל אנדרטאות. כשהוא הגיע אליהן, צילם בהן כנעני את עצמו. זהו דיוקן עצמי עם אנדרטה, ואולי דיוקן עצמי כאנדרטה, כ- ״האנדרטה״ בהא׳ הידיעה. בגוף העבודה ״הקרנות״ מציב כנעני מצלמה שמצלמת באופן אוטומטי בחדר הקרנה שם הוא עובר טיפול רדיותרפי המיועד להסיר גידול ממאיר בגרונו. כנעני ניגש למעשה הצילום כמעשה של התבוננות בפחד המוות עצמו. הצילום משמש עבורו כמעין מגן, המקפיא את הרגע החולף לנצח ועוצר את מרוצת הזמן. הצילום מספק שליטה מדודה למול האימה הכאוטית של הגוף החולה, ממש כמו שהאנדרטה מהווה אתר מוסדר למסגר בתוכו את אימת המלחמה.

גלריית הקומה העליונה

גלריית הקומה העליונה במרכז ההנצחה מקדמת אמנים מקומיים ומציגה בעיקר תערוכות פרי יצירתם של תושבי טבעון, חיפה והעמק. בגלריה מוצגות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, במגוון נושאים, סוגות וטכניקות יצירה. הדרכות, ליחידים ולקבוצות, ניתנות בתשלום ובתיאום מראש. אוצרת ראשית: ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד.

אתר - עמוד גלריות 400 רוחב _300 גובה

פתיחת התערוכה: יום שישי, 9.4.21
בשעה: 11:30
האמן דודו מליניאק בסדרת הציורים של חיילים צעירים ואנונימיים במדים, הצועדים בחושך. אנו צופים בהם מקרוב דרך הבזקי אור אדמדם או ירקרק של מכשיר לראיית לילה במרחב הלילי הסוגר עליהם, המאיים.
אוצרת: שחר מרנין- דיסטלפלד

הגלריה במגדל המים

מגדל המים ההיסטורי של טבעון משמש גם הוא חלל מוזיאלי לתערוכות, מופעי פרפורמנס ואירועים. תכנית הרזידנסי במגדל מאפשרת לאמנים, מטבעון ומחוצה לה, יצירת עבודות המותאמות לחלל הייחודי.

עיצוב ללא שם (3)

תכנית הרזידנסי במגדל המים 2021

הגלריה לאמנות ישראלית בקרית טבעון מזמינה אמנים להגיש מועמדות לתכנית הרזידנסי במגדל המים.

הספרייה ומרכז הנצחה בקרית טבעון

מגבירים את השקט

שמונה מוסיקאים מוכרים מהסצינה האקספרימנטלית יציגו עבודות סולו מקוריות לצד יצירת אנסמבל חדשה, כולן בדיאלוג עם מיצב אלקטרו-אקוסטי שעוצב במיוחד למגדל המים.
אוצרים: יפתח כדן ושירה לגמן

עומר שיזף - ספרייה ומרכז הנצחה בקרית טבעון

מדוזה במגדל

פסל אור עשוי פסי לד, של האמן עומר שיזף, נע מטה ומעלה בתוך המגדל כחיה קדמונית.
אוצרת: שירלי מרום

דילוג לתוכן